Największy cykl szkoleń na kierunku Energetyka!!!

Serdecznie zapraszamy na rejestrację na następujące wykłady prowadzone przez ekspertów z przemysłu:

w ramach projektu  „Zintegrowany Program Rozwoju Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie”, nr POWR.03.05.00-00-Z307/17-00

 

  1. Wykład

Tytuł Wykładu „”Zielony prąd – przygoda Polski z biomasą”

Prowadzący:

Prof. dr hab. inż. Jarosław Zuwała

Z-ca Dyrektora ds. Badań i Rozwoju- Instytut Technologii Paliw i Energii – ITPE – Polski Instytut Badawczy z siedzibą w Zabrzu

Terminy:

24 listopad 2022 godzina 15:00 do 20:00- Wykład on-line

ZAPISY  POD LINKIEM

 

https://forms.office.com/r/ZSgXXdLr7S

Wykład będzie przeprowadzony przez dyrektora  Prof. dr hab. inż. Jarosław Zuwała jest on  wykładową  uczelni krajowych i zagranicznych, autor monografii, publikacji naukowych i wystąpień; Z-ca Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Instytutu Technologii Paliw i Energii; Kierownik krajowych i zagranicznych projektów B+R we współpracy z przemysłem. Pracuje w Instytucie Technologii Paliw i Energii na stanowisku z – cy Dyrektora Instytutu ds. Badań i Rozwoju.  Członek Komisji Energetyki Polskiej Akademii Nauk, o/Katowice, ekspert Polskiej Izby Ekologii (ochrona powietrza), Przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Ogólnokrajowej Sieci Laboratoriów Nadzorowanych „LABIOMEN” a także przedstawiciel Polski w Europejskiej Inicjatywie Przemysłowej w obszarze CCS. Członek Rady Naukowej Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach powołany przez Ministra Aktywów Państwowych, ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie.  W roku 2010 otrzymał Odznaczenie Ministra Gospodarki „Za zasługi dla Energetyki”, w roku 2015 „Srebrny Krzyż Zasługi”, w roku 2016 – odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Elektrowni Turów” a w roku 2021 Brązowy Medal „Za długoletnią służbę”.   Główne zainteresowania  naukowe: procesy spalania, współspalania, zgazowania i pirolizy paliw stałych, w tym biomasy i paliw pochodzenia odpadowego z naciskiem na efektywność środowiskową (m.in. analizy LCA, koszt termoekologiczny) oraz ekonomiczną tych procesów.  W ramach wykładu student  zdobędzie wiedzę z zakresu wykorzystania biomasy na cele energetyczne, regulacje prawne związane z wykorzystaniem biomasy na cele energetyczne i ciepłownicze, problemy eksploatacyjne urządzeń energetycznych związanych z wykorzystaniem biomasy oraz  analiza studium przypadku.

 

 

 

  1. WYKŁAD

Tytuł Wykładu „Wpływ ram prawnych i kwestie technologiczne związane z eksploatacją elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi”

Prowadzący:

Waldemar Szulc
Dyrektor Biura-  Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie

Terminy:

29-30 listopad godzina 15:00 do 18:00- wykład on-line

ZAPISY  POD LINKIEM

 

https://forms.office.com/r/HRiYFrbNdy

 

Wykład będzie przeprowadzony przez dyrektora Waldemara Szulca, który jest  absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania spółkami kapitałowymi na Uniwersytecie Łódzkim oraz studium w zakresie Planowania Gospodarki Energetycznej w Gminie.

Całe swoje życie zawodowe związał z energetyką i ciepłownictwem pełniąc funkcje kierownicze w Elektrowni Bełchatów w latach 1984 – 1999 oraz funkcje zarządcze
w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bełchatowie (Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Techniczny w latach 1999 – 2003, Prezes Zarządu – Dyrektor Naczelny w latach 2003 – 2009), a następnie w PGE Elektrownia Bełchatów SA (Członek Zarządu – Dyrektor Techniczny w latach 2009-2010). Od września 2010 do grudnia 2015 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. wytwarzania w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA. Od 2017 roku pełni funkcję Dyrektora Biura Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie.

W ramach wykładu student  zdobędzie wiedzę z zakresu technologii eksploatacji elektrowni, elektrociepłowni konwencjonalnych wykorzystujących paliwa kopalne oraz regulacje prawne mające bezpośredni wpływ na eksploatacje oraz warunki środowiskowe pracujących elektrowni.

  1. Wykład

Tytuł Wykładu „Adsorpcyjne pompy ciepła- metoda utylizacja ciepła odpadowego z procesów technologicznych”

Prowadzący:

Dr inż. Marcin Malicki

Director of Technology

NEW ENERGY TRANSFER LTD.

Terminy:

7-8 grudzień  godzina 15:00 do 18:00- wykład on-line

 

ZAPISY  POD LINKIEM

 

https://forms.office.com/r/egRT1n9Nzh

Wykład będzie przeprowadzony przez dyrektora dr inż. Marcina Malickiego jego  doświadczenie obejmuje  prowadzenie różnorodnych projektów badawczo-rozwojowych, innowacyjnych oraz inwestycyjnych związanych z poprawą efektywności energetycznej  oraz projektów związanych z odzyskiem, wykorzystaniem i utylizacją ciepła odpadowego, zmniejszeniem zużycia energii pierwotnej. Prowadzone projekty obejmują obszar wytwarzania energii. Ma doświadczenie obejmujące prowadzenie  serii projektów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowo-Wschodniej przez ostatnie 14 lat, obejmujących różne dziedziny.  Obecnie dyrektor ds. technologii i innowacji w New Energy Transfer odpowiedzialny jest  za rozwój i komercjalizacje  pierwszych w swoim rodzaju rozwiązań opartych na technologii sorpcyjnej w obszarze: geotermalnym, przemysłowym, energetycznym i  odnawialnym oraz  odsalania wody.

W ramach wykładu studenci zdobędą wiedzę zakresu sorpcyjnych pomp ciepła oraz ich wykorzystania na podstawie rzeczywistych przykładów  z przemysłu oraz wdrożonych już rozwiązań. Wykład obejmuje zagadnienie   teoretyczne z zakresu sorpcyjnych urządzeń oraz praktyczne przekazanie wiedzy przy zastosowaniu metody case teching.

Obowiązkiem Uczestnika Szkolenia jest poddanie się badaniu bilansu kompetencji przed i po zakończeniu wsparcia w ramach Projektu.

Wydziałowym Koordynatorem jest Pani dr hab inż. Katarzyna Styszko prof. Agh

Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w szkoleniach przedstawiono w załączonym Regulaminie.

Ta sama osoba może być uczestnikiem wszystkich wykładów.

Zachęcamy do skorzystania z oferty wykładowej.

Rejestracja prowadzona jest poprzez formularz elektroniczny

  1. Wykład „Zielony prąd – przygoda Polski z biomasą”

https://forms.office.com/r/ZSgXXdLr7S

 

  1. Wykład „Wpływ ram prawnych i kwestie technologiczne związane z eksploatacją elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi”

https://forms.office.com/r/HRiYFrbNdy

 

  1. Wykład „Adsorpcyjne pompy ciepła- metoda utylizacja ciepła odpadowego z procesów technologicznych”

https://forms.office.com/r/egRT1n9Nzh

 

Termin rejestracji do 18 listopada   2022!!!

 

 

 

Skrócony opis postępowania rekrutacyjnego:

  1. Student dokonuje wstępnego zapisu na listę chętnych w Wydziałowym Biurze Projektu przez formularz elektroniczny pod linkiem
    Wykład „Zielony prąd – przygoda Polski z biomasą”

Link https://forms.office.com/r/ZSgXXdLr7S

 

2.Wykład „Wpływ ram prawnych i kwestie technologiczne związane z eksploatacją elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi”

Link https://forms.office.com/r/HRiYFrbNdy

 

  1. Wykład „Adsorpcyjne pompy ciepła- metoda utylizacja ciepła odpadowego z procesów technologicznych”

 

Link https://forms.office.com/r/egRT1n9Nzh

do dnia 18.11.2021.

  1. Student kwalifikowany jest do bilansu kompetencji. Bilans kompetencji odbywa się drogą elektroniczną.
  2. Po otrzymaniu wyniku bilansu kompetencji student przystępuje do rekrutacji składając w Wydziałowym Biurze Projektu dokumenty rekrutacyjne (przesłanie skanów w formie elektronicznej). Formularze dokumentów będą dostępne na stronie Wydziału w zakładce Power3.5.
  3. Informacja o zakwalifikowaniu, bądź niezakwalifikowaniu na Szkolenie oraz miejscu na liście rezerwowej zostanie przesłana na indywidualne konta pocztowe kandydatów/tek.
  4. Do zakwalifikowanych osób zostanie wysłana na indywidualne konta pocztowe dalsza procedura odbycia szkolenia i egzaminu.