Rekrutacja do projektu ,,Podniesienie kompetencji studentów w zakresie autonomicznych bezzałogowych statków powietrznych przez udział w międzynarodowych zawodach”

Projekt stanowi budowa bezzałogowego samolotu napędzanego energią słoneczną.

Celem projektu jest rozwój systemów opartych na bezzałogowych statkach powietrznych zdolnych do wykonywania autonomicznych misji oraz prace nad technologią zasilania płatowców z wykorzystaniem energii słonecznej.
Poszukiwane są osoby z umiejętnościami z zakresu: modelarstwa, pilotowania BSP, elektroniki (ze szczególnym uwzględnieniem elektroniki pokładowej dronów), projektowania CAD, maszyn CNC, fotowoltaiki oraz programowania embedded.

Wymagane jest potwierdzenie znajomości co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 (certyfikat, zaświadczenie lektora SJO ).

W przypadku równej liczby punktów, pod uwagę brane jest dodatkowe kryterium posiadania zaświadczenia o stopniu niepełnosprawności.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/ajm1KWWf5BGvjWrt5

Zgłoszenia przyjmowane są do 13.06.2024 r.

Rekrutacja do projektu „Podniesienie kompetencji studentów w zakresie innowacyjnych solarnych jednostek pływających przez udział w międzynarodowych zawodach”

Podniesienie kompetencji studentów w zakresie innowacyjnych solarnych jednostek pływających przez udział w międzynarodowych zawodach” to inspirujący projekt, który stawia sobie za cel wsparcie studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w ich podróży po świecie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie energii słonecznej. Poprzez udział w międzynarodowych zawodach, zespół studentów będzie miał okazję nie tylko do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także do wzbogacania się o doświadczenie i umiejętności, które przekroczą granice kampusu. Projekt obejmuje przygotowania łodzi, testowanie oraz udział w kluczowych zawodach, takich jak Monaco Energy Boat Challenge oraz CoreComm Balaton Solar Boat Challenge. Naszym celem nie jest tylko zdobycie świetnych wyników w tych prestiżowych zawodach, lecz przede wszystkim rozwijanie kompetencji i umiejętności studentów zaangażowanych w ten projekt, tworząc liderów przyszłości w dziedzinie energii odnawialnej.

Osoby oczekiwane w projekcie powinny posiadać umiejętności w dziedzinie: tworzenia projektów konstrukcyjnych przy użyciu oprogramowania CAD, wytwarzania elementów z kompozytów, projektowania schematów elektronicznych i PCB oraz programowania w różnych językach.

Wymagane jest potwierdzenie znajomości co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 (certyfikat, zaświadczenie lektora SJO).

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/USyC8goLd5w2NQzM9

Zgłoszenia przyjmowane są do 13.06.2024 r.

Rekrutacja do projektu „Podniesienie kompetencji studentów w zakresie innowacyjnych autonomicznych jednostek pływających przez udział w międzynarodowych zawodach”

Projekt pt. „Podniesienie kompetencji studentów w zakresie innowacyjnych autonomicznych jednostek pływających przez udział w międzynarodowych zawodach” ma na celu wsparcie studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w przygotowaniach i uczestnictwie w prestiżowych, międzynarodowych zawodach związanych z autonomicznością. Projekt obejmuje przygotowanie, testowanie oraz rozwijanie łodzi „Barka”, która będzie brać udział w kluczowych zawodach: Roboboat 2025. Celem projektu jest nie tylko zdobycie czołowych miejsc w tych zawodach, ale także promocja Polski oraz uczelni na arenie międzynarodowej oraz rozwinięcie kompetencji inżynieryjnych i umiejętności praktycznych uczestników.

Poszukiwane są osoby z umiejętnościami z zakresu: programowania, modelowania 3d, marketingu, projektowania układów elektronicznych oraz wytwarzania łodzi z materiałów kompozytowych.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/DpCjUKeeTQNFC3tPA