Pani dr hab. inż. Magdalena Dudek została powołana do Zespołu doradczego do spraw programu pod nazwą „Perły nauki”.

Do zadań zespołu będzie należała ocena merytoryczna wniosków złożonych w ramach programu pod nazwą „Perły nauki”. Członkowie zespołu będą sporządzali i przedstawiali Ministrowi Edukacji i Nauki opinie umotywowanych zastrzeżeń złożonych przez wnioskodawców w ramach naboru do programu. Do zadań zespołu należeć będzie także ocena raportów rocznych i raportów końcowych z wykorzystania środków finansowych przyznanych w ramach programu oraz opiniowanie wniosków o zmianę warunków umów zawartych w ramach programu.

Przedmiotem programu „Perły nauki” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu wybitnie uzdolnionym absolwentom studiów pierwszego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich warunków rozwoju przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego.

Więcej informacji o programie:

Perły nauki – Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)