Serdecznie zapraszamy na pierwszy Dzień Równości AGH+UJ, który odbędzie się 16 października 2024 r. na Miasteczku Studenckim obok Klubu Studio w godzinach 13.00-17.15 oraz w Klubie Zaścianek od 17.30-19.00. Prosimy także o rozpowszechnienie informacji o tym wydarzeniu na Państwa Wydziałach.

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości na temat praw studentów oraz dostępnych form wsparcia na obu uczelniach. Od godziny 13.00 w dwóch namiotach na Miasteczku Studenckim będą miały miejsce spotkania z przedstawicielami różnych instytucji AGH i UJ, takich jak Dział Dostępności, Rzecznik Równości, Rzecznik Praw Studenta AGH oraz Zespół ds. Planu Równości Płci w AGH. Prezentowane będą inicjatywy wspierające równość i niedyskryminację w kontekście akademickim, obejmujące m.in. kwestie nauki, sportu, relacji, aktywizmu i adaptacji do życia studenckiego. W programie znajdą się także prezentacje projektów badawczych związanych z nowymi technologiami, takimi jak AI czy technologie kosmiczne, oraz tematami wykluczenia społecznego.

O godzinie 17.30 w Klubie Zaścianek odbędzie się panel dyskusyjny zatytułowany „Wyzwania i perspektywy w budowaniu inkluzywnej społeczności akademickiej”, podczas którego studenci podzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat równości w różnych aspektach życia studenckiego.

Wydarzenie o godzinie 13.00 otworzy Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Rafał Dańko.
Dzień Równości AGH+UJ odbędzie się pod Honorowym Patronatem Rektorów AGH i UJ.