Informacja o organizacji VII semestru dla studentów kończących studia I stopnia na Wydziale Energetyki i Paliw w roku akademickim 2023/2024

1. Zgodnie Zarządzeniem nr 23/2023 Rektora AGH w sprawie szczegółowej organizacji roku akademickiego 2023/2024 ostatni VII semestr na studiach pierwszego stopnia ma następującą organizację:

1 października do 15 grudnia – zajęcia semestru zimowego
16 grudnia do 22 grudnia – zimowa sesja egzaminacyjna – cz. podstawowa
23 grudnia do 2 stycznia – wakacje zimowe (ferie świąteczne)
3 stycznia do 14 stycznia – zimowa sesja egzaminacyjna – cz. poprawkowa

2. Harmonogram realizacji projektu dyplomowego:
• Przesłanie wersji roboczej projektu do Opiekuna do 15.12.2023 r.
• Rejestracja projektu dyplomowego (wgranie pracy do USOS, raport JSA, dwie pozytywne recenzje) do 18.01.2024 r. i zapis na egzamin (przystąpienie do egzaminu będzie możliwe jedynie gdy wszystkie wpisy w systemie USOS będą uzupełnione).

3. Terminy egzaminów dyplomowych (część I egzamin kierunkowy pisemny) na VII semestrze studiów stacjonarnych pierwszego stopnia:
• 22.01.2024 (poniedziałek) od godz. 8.30 (w 10 grupach co godzinę z 15 minutową przerwą, szczegółowy harmonogram zostanie podany w terminie późniejszym – konieczność posiadania konta na UPEL),
• 29.01.2024 (poniedziałek) od godz. 8.30 (termin poprawkowy),
• Egzamin kierunkowy jest testem jednokrotnego wyboru (w którym należy zaznaczyć jedną prawidłową odpowiedź) składa się z 50 pytań sprawdzających kompetencje uzyskane na I stopniu studiów. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymuje się 2 pkt za błędną 0 pkt (nie ma punktów połówkowych, ani ujemnych), egzamin trwa 60 minut,
• przykładowe pytania znajdują się na stronie WEiP,
• w przypadku kierunków Energetyka, Energetyka Odnawialna i Zarządzanie Energią, Technologia Chemiczna egzamin kierunkowy jest uznawalny jako egzamin wstępny na studia II stopnia na te same kierunki.

4. Terminy egzaminów dyplomowych (Część II egzamin ustny – prezentacja pracy wraz z dyskusją):
• od 25.01.2024 do 01.02.2024,
• obrony są organizowane w Katedrze, z której jest Opiekun pracy,
• część ustna egzaminu dyplomowego składa się z krótkiej prezentacji pracy (10min patrz wytyczne dla prezentacji na obronę na stronie WEiP) oraz odpowiedzi na pytania Komisji dotyczące pracy.