Nazwa jednostkiAkademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – Kraków,
Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta

Wymagania:
– ukończone studia II-stopnia (magister inż.) na kierunku Energetyka,

– szeroka wiedza z dyscypliny Inżynieria Materiałowa,

– zainteresowania i doświadczenie badawcze z zakresu projektowania materiałów elektrodowych dla ogniw paliwowych SOFC,

– umiejętność wykonywania pomiarów oraz analizy danych technikami XRD, TG, EIS, metody relaksacyjne,

– duże doświadczenie laboratoryjne i sprawność manualna,

– umiejętność pracy w zespole,

– bardzo dobra znajomość obsługi komputera, w tym opracowywanie danych w środowisku GSAS & EXPGUI,

– bardzo dobra znajomość języka angielskiego potrzebna do prezentowania wyników w międzynarodowym zespole oraz współudziału w przygotowaniu publikacji naukowych,

– wzorowa postawa etyczna (zgodna z www.agh.edu.pl – Dokumenty – „Kodeks Etyczny”).

 

Opis zadań:
Realizacja zadań związanych z tematyką projektu „Projektowanie niestechiometrycznych kationowo perowskitów podwójnych z nanokatalitycznym wydzielaniem in situ dla poprawy wydajności

symetrycznych ogniw SOFC” (kierownik projektu dr hab. inż. Kun Zheng, prof. AGH);
– Synteza materiałów z układu (Ln, Ba/Sr)2-α(Fe, M)2-x(NiCo)xO6-δ (Ln = wybrane lantanowce; M = Mn, Ti, Cr, Mo, W) z wykorzystaniem dwóch metod: metody wysokotemperaturowej “solid state reaction” oraz metody niskotemperaturowej “soft chemistry”.

– Badania właściwości fizykochemicznych i elektrochemicznych otrzymanych materiałów (w tym wykonanych na ich podstawie ogniw stałotlenkowych) oraz analiza danych.

– Badania in situ wydzielania nanokatalizatorów.

– Prezentacja wyników na międzynarodowych konferencjach naukowych

 

Typ konkursu NCN: SONATA – ST

Termin składania ofert: 5 października 2022, 23:59

Forma składania ofert: email

Warunki zatrudnienia:
– Przedmiotem konkursu jest stypendium w wysokości 1 000 PLN miesięcznie brutto w ramach realizacji projektu SONATA – ST,
– Okres pobierania stypendium: 1 listopada 2022 –  31 grudnia 2024r. (26 m.),
– Kandydat musi być już doktorantem Studium Doktoranckiego lub Szkoły Doktorskiej (SD) AGH.
Laureat konkursu zostanie włączony w prace zespołu doświadczalnego eksperymentu pod kierunkiem dr hab. inż. Kun Zheng, prof. AGH.

 

Dodatkowe informacje:
Wniosek powinien zawierać informacje dotyczące dotychczasowych osiągnięć naukowych, w tym informacje na temat uzyskanych wyróżnień wynikających z prowadzenia badań naukowych, uczestnictwo w konferencjach, warsztatach i szkoleniach naukowych.

Wymagane dokumenty:
Curriculum Vitae;
List motywacyjny;
Opinia samodzielnego pracownika naukowego o działalności naukowej kandydata;
Kopia dyplomu magisterskiego;
Podpisaną „Zgodę na przetwarzanie danych”, po zapoznaniu się z „Klauzulą informacyjną” – formularz znajduje się pod adresem: http://www.ftj.agh.edu.pl/doc/pl/doktoranckie/Klauzula_RODO.pdf

Wnioski będą rozpatrywane przez Komisję Konkursową. Komisja konkursowa ocenia wnioski kandydatów zgodnie z kryteriami zawartymi w REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH NCN W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI i przyznaje stypendium naukowe jednemu kandydatowi, który otrzyma najwyższą pozycję na liście rankingowej. Stypendium naukowe może zostać przyznane kolejnej osobie na liście rankingowej, w sytuacji gdy laureat konkursu zrezygnuje z podpisania umowy stypendialnej. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia laureata. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po dniu 5 października 2022 r.
W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z kierownikiem projektu. Zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: w terminie do 5 października 2022 podając w tytule „<Imię.Nazwisko> – Konkurs na stypendium naukowe SONATA-17” .

Data dodania ogłoszenia: 2022-09-05