Wydział Energetyki i Paliw AGH oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej wspólnie organizują 5. Międzynarodową Konferencję EFE2024 – Energy Fuels Environment.

Data: 26 czerwca 2024 – 28 czerwca 2024 Miejsce: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Konferencja EFE2024 skupi się na tematyce transformacji sektora paliwowo-energetycznego oraz jej wpływu na środowisko i zdrowie ludzkie. Będzie to doskonała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz dyskusji nad nowymi kierunkami rozwoju w dziedzinie energetyki i paliw.

Kluczowe tematy konferencji obejmują:

1. WODÓR: Produkcję, magazynowanie i zastosowania wodoru.
  2. ENERGIA: Technologie energetyczne, efektywność i innowacje w sektorze energetycznym, inteligentne systemy zarządzania energią, energia jądrowa, technologie odnawialne, magazynowanie i pozyskiwanie energii.
  3. ENERGETYKA JĄDROWA: Aspekty technologiczne, bezpieczeństwo oraz perspektywy rozwoju.
  4. PALIWA: Technologie paliw kopalnych, czyste paliwa, biopaliwa, produkcja paliw z odpadów, kataliza przemysłowa.
  5. ŚRODOWISKO: Wpływ sektora energetycznego na środowisko, zmiany klimatu, gospodarka obiegu zamkniętego.
  6. TRANSPORT EKOLOGICZNY: Elektryfikacja transportu, redukcja zanieczyszczeń.
  7. POLITYKA ENERGETYCZNA I EKOLOGICZNA: Zarządzanie paliwami i energią, rola państwa, relacje między sektorem energetycznym a gospodarką kraju.
  8. EKONOMIA: Problemy ekonomiczne zarządzania paliwami i energią, finansowanie projektów innowacyjnych, rynki i ryzyko w sektorze paliw i energii.
  9. ZDROWIE: Wpływ sektora energetycznego na zdrowie, zagrożenia, klimat wewnętrzny.
  10. SPOŁECZEŃSTWO: Akceptacja technologii energetycznych, edukacja energetyczna, ubóstwo energetyczne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym ważnym wydarzeniu naukowym. Szczegółowe informacje, w tym program konferencji, dostępne są na stronie http://efe2024.agh.edu.pl/.